Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2009

Αισθησιακοί (Sensuals) 7 - Τσουβάλια (Sacks) 1

Οι κυβερνήσεις φεύγουνε αλλά οι Sensuals μένουν!

Είχαμε υποσχεθεί γκολ. Πολλά γκολ. Και το κάναμε πράξη. Δεν ήταν υπόσχεση, ήταν δέσμευση!

7-1! Είναι αυτόό μακέτο;;;

Στο ημίχρονο κερδίζαμε 5-0 και μετά ανακατέψαμε την τράπουλα. Η επίθεση πήγε στην άμυνα και η άμυνα στην επίθεση.
Όλα ξεκίνησαν με ένα γκολ του Ηλία που ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια πλάσαρε υποδειγματικά κι έκανε το 1-0. Στην πιάτσα λένε ότι τώρα με ΠΑΣΟΚ κυβέρνηση ο Ηλίας θα μεγαλουργήσει.

Από κει και πέρα πήραν σειρά σχεδόν όλοι: Αντρέας (2), Μίλτος (2), Χρήστος, Μήτσος...ενώ και τα δοκάρια αναστέναξαν!

Η επιθετική τριπλέτα του β' ημιχρόνου Χρήστος-Γιώργος-Μήτσος (από δεξιά προς αριστερά) πρόσφερε πολλές συγκινήσεις και πολλές στιγμές γέλιου. Τελικά οι Αισθησιακοί πρέπει να παίζουν επιθετικό ποδόσφαιρο...

Δεν γράφω πολλά παραπάνω γιατί το ματς δεν σηκώνει κριτική.

Απλά κρίμα που δεν είχαμε κάμερα γιατί είχε αρκετές φάσεις γέλιου σήμερα (οι κακές γλώσσες λένε ότι ο Αγαπημένος-Της-Κερκίδας έκανε δυο φορές το κώλο-κώλο). Κώστα σ' ευχαριστούμε, σ' αγαπάμε και χρόνια πολλά! You'll never walk alone!!

Έπαιξαν: Χρήστος, Γιώργος, Μήτσος, Ηλίας, Αντρέας, Κώστας, Μίλτος και Νίκος τέρμα.

Υ.Γ.
Στα γήπεδα με τους Σένσουαλς κι ύστερα από απαίτηση του κοινού επανεμφανίστηκε ο Μάριος. Τελικά όμως δεν αγωνίστηκε μ' εμάς αλλά με τους Μαχητές!! Ναι, ναι, οι Μαχητές δεν συμπλήρωναν και τους δανείσαμε και παίχτη. Μετά απ' αυτό οι Πελάτες με τα Κίτρινα είναι και με την βούλα το παραμάγαζό μας, η θυγατρική μας, τα γιουσουφάκια μας.
Πρόεδρε-Μεγαλόχαρη παρ' τους κανάν παίχτη δώρο!