"φτάνει, φτάνει...η ζωή μου κύκλους κάνει...φτάνει, φτάνει"

βέβαια εμείς δεν είμαστε με την αντίληψη της κυκλικής ροής της ιστορίας αλλά με την σπειροειδή κίνηση του ιστορικού προτσές. τώρα αν η σπείρα αναπτύσσεται προς τα πάνω ή προς τα κάτω (εναλλακτικά προς τα μπρος ή προς τα πίσω) τίθεται υπό συζήτηση κι ίσως η απάντηση να είναι τόσο απλή όσο στο κλασσικό ερώτημα αν το ποτήρι είναι μισοάδειο ή μισογεμάτο.

4-4 με τους Auto Express στον πρώτο γύρο
5-5 με τους Auto Express στον δεύτερο γύρο

Απ' το πρώτο ημίχρονο δεν θέλουμε να θυμόμαστε και πολλά: 2-5 έληξε! Φάγαμε 5 γκολ σε ένα ημίχρονο όσα δεν έχουμε φάει σε κανέναν ολόκληρο αγώνα στο πρωτάθλημα. Παίζαμε όπως να 'ναι...και κάναμε όλοι τραγικά λάθη.

Στο β' ημίχρονο μετά τα απαραίτητα μπινελικώματα στην ανάπαυλα και μετά από 5 με 8 λεπτά που αλλού πατούσαμε αλλού βρισκόμασταν ισορροπήσαμε το παιχνίδι και παίξαμε σαν αληθινοί Sensuals. Ως φυσικό επακόλουθο το 2-5 έγινε 5-5 και θα μπορούσε να γίνει και 6-5 αν ήμασταν λίγο πιο ψύχραιμοι και συγκεντρωμένοι.

Κακό ματς υπό το βλέμμα της Προέδρου που κρύωνε τόσο ώστε ενώ είχαμε κάμερα...δεν τράβηξε ούτε σκηνή! Πώς θα αναλύσουμε τα λάθη μας τώρα;;

Αυτά. Δεν αξίζει να σχολιάσουμε περισσότερα εκτός απ' το ότι ελλείψει Ηλία (διαιτήτευε κάπου) πήρε το βάπιτσμα του πυρός ο Κωνσταντίνος, ξάδερφος του ιπτάμενου Ολλανδού Μίλτου. Ο Κωνσταντίνος που λέτε αν δεν κάνω λάθος έκανε χατ τρικ. Τα άλλα δυο γκολ έβαλαν Μύστα και Αντρέας νομίζω.

Έπαιξαν: Μύστα, Γιώργος, Μήτσος (απ' τα παλιά!), Χρήστος, Αντρέας, Μίλτος, Κώστας, Κωνσταντίνος, Νίκος (τέρμα).

Υ.Γ.
Μετά τον αγώνα καθίσαμε να δούμε το ντέρμπυ μεταξύ Μαχητών και Κούπα Campana με την κρυφή ελπίδα ότι ο Καγκιλέρης θα μας κεράσει τα σουβλάκια που μας είχε τάξει αλλά φευ! Με άδεια στομάχια γυρίσαμε σπίτι...
Αντί για σουβλάκια ο αγαπητός, αγαπημένος, πολυαγαπημένος Κάγκι μοίρασε υποσχέσεις για πάρτυ στα Εξάρχεια κλπ κλπ. Κάνουμε υπομονή. Αν δεν υλοποιήσεις τις δεσμεύσεις σου και δεν έχει σουβλάκια το πάρτυ σου να πας να γίνεις πολιτικός :p